מצלמות אבטחה לבית ולעסק

מצלמת אבטחה היא מוצר חיוני במיוחד, אשר הולך ונעשה נפוץ לא מעט בעסקים ובמקומות ציבוריים, אלא גם בבתים פרטיים. אנשים רבים עושים שימוש במצלמות אבטחה מסוגים שונים, למטרות שונות, בהתאם לצרכים האישיים שלהם. י.מ. מערכות מייצרת ומשווקת עבורכם עשרות סוגים ודגמים של מצלמות אבטחה לכל מטרה – מצלמות אבטחה לבית, מצלמות אבטחה לעסק ועוד, באיכות גבוהה ועם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים במיוחד!

 

מצלמת אבטחה – מטרות

השימוש במצלמת אבטחה לעסק נועד למטרות רבות, חלקן חורגות מן המטרה המקורית שלשמה הומצאו המצלמות הללו. באופן עקרוני, מצלמת אבטחה נועדה לזהות פורצים וגנבים, על מנת למנוע פריצות במידת האפשר, ולאפשר זיהוי של הפורצים במקרה שבו התרחשה גניבה במקום, על מנת שניתן יהיה לתפוס אותם. באופן מעשי, מצלמת אבטחה לבית או לחלופין מצלמת אבטחה לעסק משמשת למטרות רבות נוספות. כך, למשל, מצלמות אבטחה נועדה לתעד את המתרחש בחלקים שונים של מבנים ציבוריים גדולים, על מנת לזהות באופן מיידי מקרי אלימות, פריצה ומפגעים אחרים. מצלמות אבטחה לעסק נועדו גם לעקוב אחר עובדים בבתי עסק, על מנת לוודא שהם עושים את מלאכתם נאמנה, ולתעד מקרים של מעילה וכדומה. מצלמות אבטחה ביתיות עשויות לשמש גם בבתים פרטיים – על מנת לזהות את האנשים המגיעים אל הבית, על מנת לתעד פורצים, על מנת לעקוב אחר נותני שירות – כמו בייביסיטר או עוזרת, למשל, ולוודא שלא מתבצעים מעשים אסורים בבית, וכן הלאה.התקשרו עכשיו  נייד: או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

 

מצלמת אבטחה – סוגים

י.מ. מערכות אזעקה מייצרת עשרות סוגים של מערכת מצלמות אבטחה, אשר מתאימות לכל מטרה. מערכת מצלמות אבטחה מתחלקות למספר סוגים עיקריים, על פי כמה קטגוריות שונות. נפרט מעט על ההבדלים בין המצלמות השונות:

מצלמות גלויות ומצלמות נסתרות – מצלמות גלויות נועדו למקומות שבהן התיעוד הוא חלק מן המציאות במקום, כמו למשל מועדונים, אולמות, מוסדות לימוד וכן הלאה. מצלמות אבטחה גלויות נועדו ליצור הרתעה – גנב שיגיע לעסק ויראה בו מצלמת אבטחה, יחשוב פעמיים האם לפרוץ בפועל לעסק ולהסתכן בגילוי.  מיועדות לכל מטרה, והן יעילות מאד בגילוי של מעילות, אלימות בבית וכדומה, מאחר שהאנשים המבצעים את העבירות הללו אינם מודעים לתיעוד. כמו כן קיימות מצלמות במעגל סגור.

סוג הצילום – ישנן מצלמות המיועדות לצילום פנימי בלבד, בתאורת יום או תאורת חשמל. מצלמות חיצוניות, לעומת זה, אשר מיועדות להגן מפני פורצים וכדומה, מצוידות באופציה של ראיית לילה, כלומר צילום גם באור חלש. ישנן גם מצלמות אינפרא אדום, אשר מסוגלות לצלם גם בחושך מוחלט, וכך להעניק תיעוד מלא של המתרחש בעסק, למשל, גם בשעות הלילה, כשהמקום חשוך וסגור לחלוטין.

סוג התיעוד – ישנן מצלמות אשר מצלמות באותו הרגע ואינן מתעדות את הצילום. לרוב נעשה שימוש במצלמות המאפשרות תיעוד. מצלמות אלו עשויות לצלם בשחור-לבן או בצילום צבעוני מלא, אם או בלי קליטת שמע, בהתאם לצרכים שעבורם הותקנו המצלמות. מצלמת אבטחה חיצונית יכולה לרוב לצלם בשחור לבן בלבד. מצלמה שנועדה לגלות מעילות, מומלץ שתהיה צבעונית ובעלת קליטת אודיו.

חיבור לרשת – ישנן מצלמות לעסק אשר מתחברות לרשת האינטרנט, ומאפשרות, לבעלי קוד הגישה המתאים, צפייה בכל מה שמתרחש במקום המצולם בזמן אמת, מכל מקום. הדבר נפוץ, למשל, בגני ילדים, בהם ישנו תיעוד מלא של המרחש בגן, וההורים יכולים לקבל קוד גישה, ולצפות במחשב האישי שלהם במתרחש בגן בזמן אמת בכל רגע נתון, מה שמאפשר להם להיות רגועים ולדעת שהילדים שלהם בידיים טובות – כמו גם ליהנות מצפייה בילדיהם במסגרת הגן.

 

 

מצלמות במעגל סגור | מערכת טמ"ס

מצלמות במעגל סגור משמשות למספר מטרות. מטרתה העיקרית היא מיגון, תיעוד מצלמות במעגל סגור ופיקוח על מקומות עבודה, בתים פרטיים, עסקים וכדומה.

מערכת טמ"ס

מצלמות אילו או במונח מקצועי טמ"ס (טלוויזיה במעגל סגור) משמשות היום זמינות יותר מתמיד, מחירן ירד ואיכותם משתפר מיום ליום. בעבר רק חברות "עשירות" ובעלות תקציבים גדולים יכלו להתקין מצלמות אבטחה. כיום, כמעט כל עסק מהקטן ביותר ועד ללקוח הפרטי הבודד שרוצה לראות מי נמצא מעבר לדלת ביתו רוכשים מצלמות במעגל סגור לצורך אבטחה.

מצלמות האבטחה כוללות המון סוגים של מצלמות ומערכות הקלטה, מגוון עשיר מאוד של דגמים ואיכויות שונות, כולל מצלמות אבטחה אלחוטיות. בעבר היו מקליטים את מצלמות האבטחה על קלטות וידאו וכדי לצפות בהקלטות היה צריך לשבת שעות ולבדוק אותן. היום מערכות ההקלטה ממוחשבות ומבוססות VMD שתפקידו לגרום למערכת להקליט רק כאשר יש שינוי בתמונה וכתוצאה מוקלטים במחשב רק אירועים שבהם היתה התרחשות באיזור המצלמה. מערכות הקלטה מתחברות לאינטרנט וע"י כך ניתן לצפות במצלמות למעשה מכל מקום בעולה ואפילו דרך טלפונים ניידים חכמים. מצלמות האבטחה נפוצות בעיקר במקומות כמו – משרדים, עסקים, מפעלים, גני ילדים, בתי ספר, מבני מגורים, חנויות ועוד.

סוגי מצלמות במעגל סגור לצורכי אבטחה

מצלמות במעגל סגור – מערכת טמ"ס – חשוב להתאים את גודל המצלמה לחלל החדר אותו רוצים למגן באמצעות המצלמה. בחירת המצלמה תיעשה בהתאם לתנאי השטח הקיימים על מנת שהיא תוכל למגן את אותו במקום בצורה מקסימאלית. צריך גם למקם אותה באותו חלל בצורה הנכונה והמתאימה ביותר שתתפוס את כל הזוויות הנדרשות לצילום. גם במצלמות מסוג זה ניתן לבחור בין מצלמה גלויי או סמויה, בהתאם לבקשת ולצורכי הלקוח.

מצלמות אבטחה במעגל סגור – כיצד עובדות?

מצלמות במעגל סגור – מערכת זו פועלת ע"י מצלמה אחת או מספר מצלמות בהתאם לצרכי הלקוח וכל המצלמות מחוברות למכשיר DVR שזהו מכשיר הקלטה. אותו מכשיר מחובר למסך מחשב ואינטרנט על מנת שיתאפשר לצפות במתרחש אל מול המצלמות בזמן אמת או גם בזמן אחר כי החומר למעשה מוקלט.

 

י.מ. מערכות אזעקה – משווקים מצלמות אילו ומתקינים בצורה טובה, יעילה, מקצועית ולא מתפשרת. אנו שמים דגש על מתן שירות איכותי ומהיר וביצוע העבודה ברמה הגבוהה ביותר וכמובן יחס אישי והוגן לכל לקוח.

 

 

התקנת מצלמות אבטחה

אם הגעתם להחלטה שדרושות לכם מצלמות אבטחה על מנת לספק את רמת האבטחה הדרושה לכם, אתם רוצים לבצע את כל תהליך הבחירה וההתקנה של המצלמות בסיוע איש מקצוע המתמחה בתחום האבטחה בכלל ובתחום מצלמות האבטחה בפרט. בהנחה שאת המצלמות כבר רכשתם, ושעשיתם זאת על פי תכנית מסודרת שבניתם מראש בהתאם למרחב בו אתם מתכוונים להתקין את המצלמות, כעת נותר לכם אתגר חשוב נוסף והא התקנת מצלמות אבטחה באופן שיאפשר את ניצול הערך המרבי שמצלמות אלה יודעות לספק.

 

למצות את היכולות של מצלמות האבטחה

בחירת מצלמות אבטחה הוא חלק חשוב מאוד בתהליך, ובמסגרתו יש לבחון את הסוגים השונים של המצלמות, היכולות של כל מצלמה, זוויות הצילום האפשריות, יכולת צילום לילה, יכולת מיקוד וזומינג, יכולת הסוואת המצלמה במקרה הצורך וכדומה. יחד עם זאת, התקנת המצלמות הוא פרק לא פחות חשוב, והתקנה לא נכונה ולא מקצועית של המצלמות יכולה להוביל למצב בו יש לכם מצלמות סופר מקצועיות, שפשוט אינן עושות את העבודה ואינן מסוגלות לספק לכם את רמת האבטחה הנדרשת.

 

תפקיד המצלמות – איסוף מידע ומתן התראה

הקו המנחה החשוב ביותר שצריך להנחות כל תהליך של התקנת מצלמות אבטחה הוא הקו המנחה הבא: מצלמות האבטחה צריכות לאסוף ולספק כמה שיותר מידע יעיל ואפקטיבי הנוגע לאבטחת המקום. המשמעות של קו מנחה זה היא אדירה, וכדי להבין את הדברים אפשר לחשוב על דוגמא של מבנה עם חלון אחורי הפונה לשטח פתוח. אפשרות אחת היא להתקין מצלמה שתצלם את החלון עצמו מתוך מחשבה לגיטימית שכך ניתן יהיה לעקוב אחרי תנועה בחלון. אפשרות אחרת היא להתקין מצלמה שרואה את כל השטח האחורי של המבנה, כשהחלון נכלל בצד של הפריים.

 

הבדל קטן בזווית – הבדל גדול ברמת האבטחה

האפשרות השניה מספקת לכם הרבה יותר מידע, היא מאפשרת לכם לזהות תנועה חשודה עוד לפני שנוצר מגע עם החלון, והיא מאפשרת לכם לאסוף מידע לגבי תנועה באזור החלון, למשל תנועה לצרכי איסוף מודיעין, או תנועה שיכולה להיות מתורגמת לסיכון אבטחתי לאורך זמן. שינוי קטן של מספר מעלות בזווית התקנת המצלמה יכול לשנות לחלוטין את התמונה שאתם מקבלים, את המידע שאתם יכולים לאסוף ואת רמת האבטחה המסופקת לכם באמצעות אותה מצלמה.

 

חשוב להסתייע בשירותי התקנה מקצועיים

מן הסתם, זו היא רק דוגמה אחת טריוויאלית הממחישה את החשיבות של התקנה נכונה של מצלמות אבטחה, וישנו סט שלם של שיקולים וכללים מקצועיים שעליכם להכיר על מנת למקסם את יכולת האבטחה של המצלמות המותקנות. בדיוק מהסיבה הזאת, בכל מקרה של התקנת מצלמות אבטחה, חשוב לבצע את המשימה בסיוע צמוד של איש מקצוע שיסייע לכם למקם את המצלמות, לחבר אותן למערכת איסוף המידע, ולתפעל את המערכת כולה על מנת להפיק ממנה את הערך המרבי האפשרי.

050-8767647 | 03-9731461 

עקבו אחרינו ב -

073-7406070​​