עקבו אחרינו כאן:

050-8767647

לפרטים נוספים וייעוץ חינם, צרו קשר:

כיצד לבחור מערכת אזעקה לבית​

ראשית, עלינו ללמוד איזה מערכות אזעקה יש ומה הכי נכון ומתאים לנו. שלושת מערכות האזעקה הנפוצות הן:

  1. מערכת אזעקה פנימית מבוססת גלאי נפח – ממקמים בכל חדר גלאי נפח אשר מגן על כל הפתחים באותו חדר,כל אדם לא רצוי אשר נכנס לחדר כאשר המערכת דרוכה מפעיל את מערכת האזעקה ובמקביל גם מחייג לטלפון או למוקד עם המערכת מחוברת אליה. המערכת הזו היא המערכת הישנה ביותר והפחות נפוצה היום בגלל סיבה עיקרית שבמערכת כזו לא ניתן לחמש את הגלאים בלילה בחדרים שישנים בהם ,שהם בדרך כלל חדרי השינה וכתוצאה אנחנו ויקירנו (הילדים שלנו) לא מוגנים בלילה. לעומת זאת מערכת כזו מתאימה מאוד לעסק ,משרדים וכדומה שכאשר המערכת מופעלת אף אדם לא אמור להסתובב בשטח המוגן.
  2. מערכת אזעקה פנימית מבוססת גלאי וילון – מערכת כזו בדומה מבוססת גלאי נפח נותנת הגנה פנימית על החללים בתוך הבית רק שגלאים אלה מותקנים בסמוך לכל חלון בבית והם מגנים על החלון בלבד. זאת אומרת שכאשר מתקינים מערכת כזו ניתן להסתובב בתוך החללים של הבית כל עוד לא מתקרבים לחלונות. החיסרון בהתקנת מערכת כזו היא שלא ניתן להפעיל גלאי שמותקן מעל מיטה שברוב המקרים יש מיטה מתחת לחלון בחדרי מגורים.
  3. מערכת חיצונית היקפית – המערכת הזו היא המערכת הנפוצה ביותר היום ,האמינה והטובה ביותר מכל שאר המערכות, במיוחד לבתים פרטיים. הרעיון הוא שתמיד תמיד יהיה ניתן להפעיל את מערכת האזעקה ,ביום בערב ובלילה ,בכל זמן נתון מבלי "לדלג" על חדרים מסוימים או חלונות ולמגן את כל הבית מבחוץ. היתרון השני הגדול הוא שבמידה ומגיע פורץ הוא נעצר ע"י מערכת האזעקה עוד בהיותו מחוץ לבית ולא כמו במערכות מבוססות גלאי נפח (נפח או וילון ) שהפורץ מפעיל את מערכת האזעקה כשהוא נמצא בתוך הבית. היתרון השלישי הוא שמערכת הגנה חיצונית נראית לעין וכל פורץ יחשוב בעמים אם כדאי לו לפרוץ לבית או לא.

פרמטרים נוספים

אחרי שראינו מהן שלושת המערכות אזעקה הנפוצות שקיימות בשוק, נבדוק מה הם הפרמטרים הנוספים שיעזרו לנו לשכול איזה מערכת לבחור.

אז ראשית, אנחנו צרים לבחור מה מתאים לנו ביותר ונוח לנו בשימוש היום יומי כדי שזה לא יהפוך למטרד ושנשתמש במערכת.

לאחר מכן, נבדוק מבחינת הבית למה אנחנו ערוכים אם יש הכנות למערכת האזעקה או לא, ואם כן איך אנחנו משדרגים את התשתיות לטוב ביותר.

לאחר שהבנו כיצד לבחור מערכת אזעקה לבית, צריך לחשוב היכן נמקם את הרכזת (המוח) של המערכת. זו הנקודה החשובה ביותר בתכנון מערכת האזעקה, חשוב מאוד למקם את הרכזת במקום הכי מוסתר שאפשר כדי שאם כבר פרצו לבית שלא ניתן יהיה להגיע לרכזת לפחות עד שהיא תודיע טלפונית, או למוקד על הפריצה. בסיום ההתקנה רצוי לעשות מספר בדיקות והפעלות בזמן שהמתקין נמצא בבית ולתרגל תרחישים של אזעקות ותקלות כדי ללמוד לתפעל נכון את המערכת. המערכות היום מבוססות מחשב ומאוד משוכללות וניתן ע"י למידה של המערכת לשלוט בקלות על תפעולה התקין.

הדבר האחרון והחשוב ביותר הוא – להפעיל את המערכת!!! לא מעט פעמים הגעתי ללקוחות ונודע לי שתקופות ארוכות הם לא מפעילים את המערכת ושהם כבר לא יודעים להפעיל אותה.

זה חמור ביותר, ברגע שמתרגלים להפעיל את המערכת גם ביום וגם בלילה אין שום סיבה שבעולם שתפסיקו להפעיל אותה ולעומת זאת כל מי שלא מפעיל את המערכת בלילה או לפעמים שהיא מתקלקלת לא מביאים טכנאי כדי שיבדוק אותה לאט לאט הם מפסיקים להפעיל אותה עד הפריצה.

צריך לזכור גם אם יש לנו ביטוח לבית אין לנו שום ביטוח שהפורץ לא יעשה לנו וליקירנו שום דבר.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם, צרו קשר:

חברות קידום בגוגל חברות קידום בגוגל